Головна / Корисна інформація / Як розпізнати кольки?

Як розпізнати кольки?

Багато дітей з перших днів життя періодично плачуть та кричать – це вважається нормою, адже саме так організм адаптується до нових умов і про будь-який дискомфорт малюк повідомляє плачем. Тому батькам потрібно навчитися розуміти причину, це плач від голоду, нервового перезбудження чи у дитини болить животик. У більшості випадків таку проблему, як кольки, можна значно полегшити або й зовсім усунути правильним доглядом, дотриманням дієтичного раціону матір’ю, правил грудного вигодовування або рекомендацій щодо штучного годування, а також важливу роль відіграє спокій та увага. Адже хвилювання матері відразу передається дитині, що призводить до погіршення стану малюка.
Зазвичай спокійна дитина, яка добре їсть і спить, з подивом розглядає навколишній світ, аж раптом маленьке личко стає бордовим, на ньому викривляється гримаса болю, на тілі виступають крапельки поту, спинка вигинається, дитина стискає ручки у кулачки, підгинає ніжки до животика і починає голосно кричати. Це і є ті самі страшні кольки, які доводять до сказу батьків. Малюки при кольках можуть кричати від півгодини до 3-х годин або навіть і більше, частіше всього це відбувається в один і той самий час доби, зазвичай саме ввечері або вночі після годування. Припиняється плач після дефекації або відходженні газів.
ВАЖЛИВО! Однак, якщо на фоні кольок у малюка підвищується температура, дитина погано набирає вагу, відмовляється від їжі, спостерігаються напади блювоти з домішками крові, живіт надто здутий, терміново звертайтеся до лікаря. Оскільки, кольки викликані фізіологічними причинами, вкрай рідко можуть призвести до таких симптомів, це можуть бути інші дитячі патології, наприклад, гострий апендицит, дитячий пієлонефрит, гостра кишкова непрохідність та інші хвороби.

ВАЖНО! Однако, если при коликах у малыша слишком вздутый живот, повышается температура, ребенок отказывается от пищи, плохо набирает вес, наблюдаются приступы рвоты с примесями крови, необходимо срочно обратится к врачу. Поскольку, колики вызваны физиологическими причинами, крайне редко могут привести к таким симптомам, это могут быть другие детские патологии, например, острый аппендицит, детский пиелонефрит, острая кишечная непроходимость и другие болезни.